• Birojs: 63126072; 63126188; 26603244
  • kkp@tukums.lv

2023

Oktobrī uzsāksim apkures sezonu

Laika apstākļi septembrī bija silti un saulaini, bet naktis kļūst aizvien dzestrākas, kā arī dienas oktobrī ir gaidāmas daudz vēsākas un rudenīgākas. Lai mājokļos būtu silti un komfortabli, Tukuma novadā oktobrī tiks uzsākta apkures sezona.

 Kārtība, kādā pieslēdz apkuri, ir tāda pati kā pērn – iedzīvotājiem ir jāinformē nama pārvaldnieks par vēlmi ēkā uzsākt apkures sezonu. Pašvaldība vienotu rīkojumu par apkures sezonas uzsākšanu neizdos.

 Pēc apkures sezonas uzsākšanas, iedzīvotājiem arī ir iespēja vērsties pie nama pārvaldnieka ar lūgumu uz laiku pārtraukt siltuma padevi, kas varētu būt aktuāli, piemēram, laikam kļūstot siltākam.

 Ar centralizēto siltumapgādi Tukuma novadā tiek nodrošināti vidēji 60% iedzīvotāju, ko 15 apdzīvotās vietās nodrošina 25 katlu mājas.

 Tukuma pilsētas centrālajā daļā siltumenerģija tiek ražota visu gadu, tādēļ jebkurā brīdī katrai mājai atsevišķi te ērti var uzsākt apkures sezonu.

 Tukuma pilsētā Jauntukuma un Lauktehnikas mikrorajonā, Kandavā un citās apdzīvotās vietās, kur katlu mājas darbojas tikai apkures sezonā, apkures sezonas uzsākšana ir atkarīga no iedzīvotāju ierosinājuma un āra gaisa temperatūras. Te siltums pakāpeniski tiks padots skolām, bērnudārziem, kā arī tām dzīvojamām mājām, kuru pārstāvji būs izteikuši tādu vēlēšanos.

 Jauno apkures sezonu gandrīz visur Tukuma novadā uzsāks ar mazāku siltumenerģijas tarifu nekā pērn, kas galvenokārt ir saistīts ar kurināmās šķeldas izmaksu samazinājumu. Vienīgi Smārdes pagastā šogad ir apkures tarifa pieaugums, jo iepriekšējā sezonā netika iepirkta malka.

 Siltuma joma ir regulēts tirgus. Tukuma novadā SIA “Tukuma siltums” un SIA “Kandavas komunālie pakalpojumu” noteikto cenu jeb apkures tarifu, pirms tā stāšanās spēkā, izvērtē un apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), savukārt pārējo siltuma ražotāju apkures tarifus, ja to izmaiņas ir mazākas vai lielākas par 10 %, pēc tāda paša principa apstiprina Tukuma novada Dome. 

 Aplūkojot apkures tarifu ainu Latvijā uz šī gada 21. augustu (skatīt pievienoto attēlu), redzams, ka cena par vienu megavatstundu svārstās no 51,44 EUR līdz pat 212,25 EUR. SIA “Tukuma siltums” tarifs (69,27 EUR) pārliecinoši atrodas skalas  augšgalā, kur secīgi sarindojušies siltuma ražotāji, kuru noteiktais tarifs ir zemāks par vidējo tarifu valstī.

 Pašvaldība mērķtiecīgi strādā pie tā, lai visā novadā samazinātu un stabilizētu apkures tarifu – tiek automatizētas un modernizētas katlu māju iekārtas, kā arī mazās katlu mājas tiek apvienotas ar lielajām.

Pieteikumus apkures sezonas uzsākšanai Kandavā, Vānē un Zantē lūdzam sūtīt uz e-pastu: kkp@tukums.lv, vai zvanīt pa tālruni 26603244

tarifi tukums